Aktivity

Užijte si celoroční aktivity v Jizerských horách

CYKLISTIKA

Jizerské hory jsou skutečným rájem pro cyklistiku. Připravili jsme pro vás tipy, jak aktivně strávit volný čas v Jizerských horách.

TURISTIKA

Jizerské hory nabízí mnoho zajímavostí i pro ty, kteří preferují poznávání „po svých“. Jaké turistické cíle nesmíte minout?

LYŽOVÁNÍ

Vychutnejte si krásy a půvab Jizerských hor na upravených lyžařských tratích. Rádi vám poradíme, na jaké trasy se vydat.

TIPY NA VÝLET

Poznávejte nejkrásnější místa Jizerských hor. Jaká místa by neměla ujít vaší pozornosti a co určitě musíte vidět?

KAM S DĚTMI

Jizerské hory nabízí nespočet aktivit pro rodiny s dětmi. Můžete si užít zábavu i načerpat nezapomenutelné zážitky.

JANOV NAD NISOU

V obci Janov nad Nisou najdete celou řadu vyžití pro celou rodinu i nadšené sportovce. Na co se můžete těšit?

Cyklistika

Jizerské hory jsou skutečným rájem pro cyklistiku. Na relativně malém území na vás čekají rozmanité terény, snadné asfaltové silnice s minimálním nebo žádným provozem, snadné štěrkové cesty pro cykloturistiku, středně obtížný singletrack nebo středně těžké až náročné cyklotrasy určené pro zdatné a vášnivé cyklisty. Nejkrásnější místa Jizerských hor jsou spojena Jizerskou magistrálou. Naše oblíbená trasa – Přes Kapličku na Knajpu, Hřebínek, Nová Louka – 31,4 km. Doporučujeme na kole projet trasu slavného legendárního zimního běžeckého závodu Jizerská 50. Velice rádi vám s trasami poradíme, máme Jizerky na kole projeté. Náš kamarád Tomáš vám rád ukáže trasy či zákoutí Jizerských hor a podá výklad o místech, kam jako neznalý cykloturista maximálně zabloudíte.

Turistika

Jizerské hory nabízí mnoho zajímavostí i pro ty, kteří preferují poznávání „po svých“. Můžete tak strávit cenné chvilky v přírodních rezervacích, na skalních vyhlídkách a vrcholech hor, nebo se projdete historicky i technicky zajímavými místy rozhleden, sklářských osad nebo vodních nádrží. Jedna z našich oblíbených tras - Rozhledny Bramberk, Slovanka a Královka – 16,6 km. Velice rádi vám s trasami poradíme, máme Jizerky prošlapané.

Běžecké lyžování

Jizerské hory jsou jedny z nejlepších míst v ČR, kam vyrazit na běžky. Je úžasné, vychutnat si krásy a půvab Jizerských hor na upravených tratích, které velmi kvalitně a pravidelně upravuje Jizerská o.p.s. Včasné a aktuální informace o stavu tratí najdete na portálu Skimapa. Značené tratě vedou nejen kolem známých zimních kiosků Maliník, Knajpa, Hřebínek, kde lze nabrat potřebné síly, ale i kolem turisticky atraktivních míst Kristiánov, Krásná Máří, Jizerka, Olivetská hora, Harcovský les apod. Od našeho penzionu doporučujeme využívat pravidelnou autobusovou linku č.101, která má zastávku pouhých 50 metrů pod penzionem a na stadion v Bedřichově, kde je nejznámější nástupní místo, vás doveze za 9 minut. Odpadají vám tak starosti s placeným parkováním. My doporučujeme tyto trasy: Trasa 1: Maliník – Harcovský les – Hašlerova Chata – 9,8 km. Trasa 2: Maliník - Nová Louka - Hřebínek - Olivetská – Závory – 16,4 km. Velice rádi vám s trasami poradíme, máme Jizerky na běžkách projeté, včetně trasy slavného závodu Jizerská 50.

Sjezdové lyžování

Lyžařský areál Bedřichov - Milovníci sjezdového lyžování si přijdou na své v lyžařském areálu Bedřichov v Jizerských horách. Ski areál v Bedřichově je ideálním místem jak pro rodiny s dětmi, tak zkušené lyžaře. Lyžařský areál Severák Hrabětice - Lyžařský areál Severák je ideálním místem pro rodiny s dětmi, které mohou využít tréninkovou louku nebo pohyblivý koberec. Lyžařský areál Tanvaldský Špičák - Pro pokročilé i začátečníky je rájem lyžařský areál Tanvaldský Špičák - největší areál v Jizerských horách. Lyžařský areál Ještěd - Lyžování s krásným výhledem do okolí Liberce si užijete v lyžařském areálu Ještěd.

Tipy na výlet

Rozhledny – Královka, Slovanka, Bramberk, Černá Studnice, Štěpánka, Tanvaldský Špičák a mnoho dalších Jablonec nad Nisou – Muzeum skla, Muzeum hraček, jablonecká přehrada Mšeno, Plavecký bazén Liberec- IQ park, IQLANDIA, centrum Babylon, městský plavecký bazén, Ještěd

Kam s dětmi

Janov nad Nisou – dětské hřiště s prvky – 4 minuty chůze od penzionu, lesní hřiště – 10 minut chůze od penzionu, bobová dráha s mega trampolínou Detoa – Jiřetín pod Bukovou – muzeum výroby hraček Horní Maxov – farma husky Jablonec nad Nisou – tvůrčí korálková dílna, Človíčkov – dětská herna, městský plavecký bazén, muzeum skla a bižuterie Liberec - ZOO Liberec, bazén Liberec, IQpark a IQlandia Liberec, Ekopark a další

Janov nad Nisou

Janov nad Nisou leží v nadmořské výšce 560 m n.m., má 1350 obyvatel a skládá se z obcí Janov nad Nisou, Hrabětice, Hraničná, Loučná nad Nisou. Bobová dráha - Raritou bobové dráhy v Janově nad Nisou je karusel, ve kterém se bob otočí o 450 stupňů. Součástí je dětské hřiště vybavené moderními prvky z akátového dřeva společně s mega trampolínou. Janovský okruh - Janovský okruh V červnu 2018 byla otevřena první turistická naučná stezka v Janově. Jedná se o zhruba 4 km dlouhý okruh, který začíná v parku naproti poště a provede vás kolem důležitých a zajímavých míst v obci a jejím blízkém okolí. Okruh není vhodný pro pohyb kočárků nebo invalidních vozíků, nicméně všechna zastavení (s výjimkou č. 4 – Trniště) jsou dostupná i po zpevněných komunikacích. Okruh je označen turistickými značkami. Dětské hřiště s prvky – vzdálené od našeho penzionu 150 metrů Lesní hřiště – od penzionu 500 metrů Rozhledna Slovanka

Těšíme se na vaší návštěvu na Chatě Rychtářka v Jizerských horách!