DOVOLENÁ V JIZERSKÝCH HORÁCH

Ráj pro sportovce i rodiny s dětmi

JANOV NAD NISOU

Bobová dráha Jizerky, dětské hřiště, rozhledny, trasy pro cyklistiku a turistiku, lyžařská střediska a další.

JABLONEC NAD NISOU

Muzeum skla a bižuterie, PALACE PLUS, rozhledny, Městský plavecký bazén, Jablonecká přehrada a další.

LIBEREC

Ještěď, ZOO, Centrum Babylon, botanická zahrada, koupaliště, Severočeské muzeum, Ski areál Ještěď a další.

Kam na výlet v Janově nad Nisou?

V obci Janov nad Nisou najdete celou řadu vyžití pro celou rodinu i nadšené sportovce. Volný čas můžete strávit na nové bobové dráze Jizerky, která je skvělou atrakcí pro návštěvníky všech věkových kategorií. Nejmenší uvítají dětské hřiště vzdálené pouze 4 minuty chůze od našeho penzionu. Turisty potěší celá řada rozhleden (Královka, Bramberk, Slovanka nebo Černá Studnice. V letních měsících je otevřeno množství tras pro cyklistiku i pěší turistiku. V zimně můžete využít až 180 kilometrů běžeckých tras a navštívit lyžařská střediska Hrabětice (Severák) - 2,5 km, Bedřichov - 4 km, Tanvaldský Špičák - 11 km a Ještěd - 22 km.

Kam na výlet v Jablonci nad Nisou?

Do Jablonce nad Nisou dorazíte z Chaty Rychtářka za 13 minut jízdy autem. V Jablonci nad Nisou můžete navštívit krásné Muzeum skla a bižuterie, najdete zde také největší českou prodejnu bižuterie a perlí v prodejní galerii Palace. Cestovatele jistě potěší celá řad okolních rozhleden. Milovníci koupání mohou navštívit Městský plavecký bazén nebo oblíbenou Jabloneckou přehradu. Po návštěvě Jablonce můžete relaxovat v saunovém resortu Sauna Sport.

Kam na výlet v Liberci?

Krajské město Liberec je vzdálené od Chaty Rychtářky 19 minut jízdy autem. Symbolem Liberce i celého Libereckého kraje je zdálky viditelný Ještěď, který byste při návštěvě Liberce určitě neměli vynechat. Dalšími lákadly jsou zoologická zahrada, zábavní a společenský komplex Babylon, botanická zahrada, koupaliště Vápenka či Severočeské muzeum v Liberci. Milovníci zimních sportů musí vyzkoušet Ski areál Ještěď.

Těšíme se na vaší návštěvu na Chatě Rychtářka v Jizerských horách!